Průběh studia MBA

Průběh studia MBA

Příspěvekod Lenka » úte 21. dub 2015 14:26:21

Dobrý den, máte někdo zkušenost se studiem MBA? Ráda bych věděla, jak to celé probíhá, jaké jsou nároky, časová náročnost atd. Právě se rozhoduji, zda to zkusím, takže budu ráda za rady a postřehy od zkušenějších. Děkuji.
Lenka

Re: Průběh studia MBA

Příspěvekod Lukáš Kret » ned 03. kvě 2015 0:39:07

Dobrý den,
MBA v současné době studuji. Co se náročnosti týče, tak praktické semináře se konají několikrát v roce, a to vždy o víkendu. Já mám za sebou už dva. K tomu se samozřejmě musí napsat za každý výukový blok/předmět nějaká práce a nakonec mě bude čekat závěrečná zkouška. Takže časově náročné to samozřejmě je, ale lze to pohodlně zvládat při práci. Nároky jednotlivých lektorů se určitě liší, ale co já mám zkušenost, tak je samozřejmě nutné odevzdávat práce, ale když jsem jeden termín nestíhal, mohl jsem si ho úplně bez problémů posunout. Během seminářů je to hodně o praxi, a i psaní práce je praktické, protože v ní nestačí vyložit jen teorii. Tento model mi však naprosto vyhovuje.
Lukáš Kret

Příspěvekod sisi » stř 03. čer 2015 21:58:36

Zdravím, dá se to zvládnout :-) Záleží na jakou školu půjdete, ale většina jich pořádá prezenční výuku maximálně jednou do měsíce, a to o víkendu nebo večer. Připravte se na samostudium a psaní "seminárních" prací. A také na trošku toho stresu z odevzdání závěrečné práce a zkoušky. Drtivá většina lidí studuje MBA normálně při práci a zvládají to, tak proč ne vy :-)
sisi

Příspěvekod Lenka » stř 16. pro 2015 15:33:50

Děkuji za reakce. A na jaké škole jste studovali? Bylo psaní seminárních prací hodně náročné? Jak byly obvykle dlouhé? L.
Lenka

Příspěvekod japhy » ned 24. led 2016 16:24:50

Dobré je, že pro většinu prací můžete využít své pracovní zkušenosti, takže o to je to snazší. Na druhou stranu se to nevyplatí odfláknout, některým mým spolužákům vrátili lektoři seminárku i víckrát. Samozřejmě, že pokud si brousíte zuby třeba na studium PR, asi vám psaní půjde lépe, než ostatním. Ale to nevím, to jste nám neprozradila. Jinak u nás je rozsah 10-15 stránek.
japhy

Příspěvekod Máša » stř 28. pro 2016 14:58:15

European School je vraj vemi dobra skola a na webe maju priebeh studia aj vsetkz informacie velmi pekne prehladne napisane a vysvetlene http://www.esbm.cz/informace-o-studiu/1-8

Naposledy oživil Anonymous v stř 28. pro 2016 14:58:15
Máša

Zpět na Studium MBA