Executive MBA

Executive MBA

Příspěvekod Luboš » sob 07. lis 2015 19:19:01

Zdravím,
uvažuji o studiu MBA. Je nějaký rozdíl mezi MBA programy a programy Executive MBA? Dočetl jsem se v několika zdrojích, že executive mba jsou určeny pro opravdu zkušené manažery na vysokých pozicích. Je tomu tak? Nebo jaký je mezi nimi rozdíl? Například v metodách výuky a skladbě vyučovaných "předmětů"? Předem děkuji za informace.
Luboš

Re: Executive MBA

Příspěvekod Zdenek » sob 30. črc 2016 22:28:58

Chtel bych ozivit diskuzi o executivu, nejak nevim, zda volit tohle, i kdyz treba online formou nebo klasicke leadershipy, stretegicka rizeni, projektova rizeni...
Zdenek

Příspěvekod Pepe » čtv 29. zář 2016 9:33:34

Zdenek píše:Chtel bych ozivit diskuzi o executivu, nejak nevim, zda volit tohle, i kdyz treba online formou nebo klasicke leadershipy, stretegicka rizeni, projektova rizeni...

Co v práci využiješ více? U nás se neustále implementují nové a nové systémy, které mají vše zlepšit a vést k růžovým zítřkům. Volil bych projektové řízení nebo strategický management. Uvažuji zejména nad tím druhým, ale jak říkám, záleží od práce.
Pepe

Příspěvekod Miro » čtv 03. lis 2016 10:24:42

Dobry den, ahoj, pracuji ve velmi ambiciozni firme plne lidi, kteri se neustale vzdelavaji a posouvaji. Ja mam vs technickeho smeru a obavam se, ze abych se mohl posunout, potrebuji i manazersky kurz. Muj sef ma MBA tak zvazuji, zda do nej take investovat a zda se mi to vyplati i pokud bych pak treba zmenil zamestnani. Nevim, jak velky duraz se na to jinde klade.
Miro

Příspěvekod 12091969 » pát 04. lis 2016 15:24:36

Miro píše:Dobry den, ahoj, pracuji ve velmi ambiciozni firme plne lidi, kteri se neustale vzdelavaji a posouvaji. Ja mam vs technickeho smeru a obavam se, ze abych se mohl posunout, potrebuji i manazersky kurz. Muj sef ma MBA tak zvazuji, zda do nej take investovat a zda se mi to vyplati i pokud bych pak treba zmenil zamestnani. Nevim, jak velky duraz se na to jinde klade.

Dobré odpoledne,
pokud máte ambice pracovat v zahraničí, pak je to určitě super. protože na rozdíl od inženýra je to takový mezinárodně srozumitelný titul.
12091969

Příspěvekod Pavel » čtv 24. lis 2016 12:27:40

Miro píše:Dobry den, ahoj, pracuji ve velmi ambiciozni firme plne lidi, kteri se neustale vzdelavaji a posouvaji. Ja mam vs technickeho smeru a obavam se, ze abych se mohl posunout, potrebuji i manazersky kurz. Muj sef ma MBA tak zvazuji, zda do nej take investovat a zda se mi to vyplati i pokud bych pak treba zmenil zamestnani. Nevim, jak velky duraz se na to jinde klade.

Dobrý den,
pokud se chcete posunout dál, tak je určitě potřeba mít manažerské vzdělání, nebo alespoň začněte nějakým manažerským kurzem. Před měsícem jsem narazila na tento on-line minikurz pro manažery http://www.tcbs.cz/cs/rozvoj-manazerskych-schopnosti/. Znalosti a zkušenosti, které získáte studiem MBA uplatníte určitě i v jiné firmě.
MBA nabízí několik vysokých škol, ale je dobré si školy nejdříve porovnat http://www.mba-srovnani.cz/.
Pavel

Příspěvekod Janka » stř 28. pro 2016 15:06:44

Matka na materskej, manželka na plný úväzok a ešte aj pomáham naželovi. Vďaka ti Cambridge Business School za online program z pohodlia domova. Študujem kedy môžem a vtedy keď to vyhovuje mne. Čoskoro matka s titulom MBA :D

Naposledy oživil Anonymous v stř 28. pro 2016 15:06:44
Janka

Zpět na Studium MBA